آموزش لینک بیلدینگ به صورت اصولی

 لینک بیلدینگ بخشی از سئوی خارجی است که هدف آن گرفتن لینک از وبسایت‌های دیگر به وبسایت شما می‌باشد و امروزه محتوا نقشی کلیدی را در این فرایند ایفا می‌کند. لینک بیلدینگ یکی از تاکتیک‌هایی است که برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) مورد استفاده قرار می‌گیرد و دلیل اینکه شما باید لینک بگیرید این واقعیت است که موتورهای جستجو لینک به یک وبسایت را به عنوان رأی اعتماد درک می‌کنند. لینک‌سازی یک فرآیند مشکل و وقت گیر است زیرا تمام لینک‌های ایجاد شده مؤثر نیستند و یک لینک از یک وبسایت معتبر تأثیر بیشتری بر روی نتایج جستجو نسبت به یک لینک از یک وبسایت تازه ایجاد شده، دارد؛ اما لینک‌های باکیفیت مشکل به دست می‌آیند. این مقاله آموزش لینک بیلدینگ و نحوه لینک سازی با کیفیت را بیان خواهد کرد.

 
بیشتر بخوانید : سئو خارجی (Off-page SEO) چیست و شامل چه مواردی می شود؟
 
 
به یاد داشته باشید لینک بیلدینگ در دستیابی به رتبه های بالا در جستجوی ارگانیک ضروری است.
 
چرا لینک بیلدینگ مهم است؟
لینک بیلدینگ به این دلیل مهم است که فاکتور اصلی در چگونگی رتبه‌بندی صفحات وب در گوگل است. گوگل در سایت خود می‌نویسد: «به طور کلی، وبمستران می‌توانند رتبه سایت خود را توسط افزایش تعداد لینک دادن سایت‌هایی باکیفیت بالا به صفحات خود، بهبود بخشند». در هنگام شناسایی وبسایت‌ها توسط موتورهای جستجو، خزنده‌ها محتوای آن صفحات را استخراج و به ایندکس خود اضافه می‌کنند. از این رو آنها می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا صفحه مربوطه کیفیت لازم را برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی مورد هدفش دارد یا نه؟ در این زمان، فقط موتورهای جستجو به محتوای صفحه توجه نمی‌کنند؛ بلکه تعداد لینک‌های اشاره شده به سایت و کیفیت این لینک‌ها برایشان اهمیت دارد. به طور کلی، هر چه تعداد لینک‌های شما در وبسایت‌هایی با اعتبار بالا بیشتر باشد، رتبه وبسایت شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که لینک‌ بیلدینگ کار راحتی نیست و صرفا داشتن تعداد زیادی بک لینک به معنای موفقیت کسب و کار شما نخواهد بود. همانطور که ذکر شد در این راستا عوامل متعددی مانند اعتبار و پیج رنک وبسایت‌های بک لینک دهنده، تعداد بک لینک‌های یک وبسایت، نوفالو بودن بک‌لینک‌ها و غیره در فرایند لینک سازی وبسایت شما تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین برای رسیدن به رتبه بالا در جستجو نباید به بک‌لینک‌ها اکتفا کرد. برای توضیحات بیشتر، این منابع را دنبال کنید:
 
 قرار گرفتن در صفحه اول گوگل 
امتیاز پیج رنک چگونه محاسبه می‌شود؟ (ویدئو)
روش صحیح افزایش پیج رنک سایت (ویدئو)
چگونه از وبسایت‌های دیگر برای وبسایت خود لینک بگیریم؟
تعدادی از استراتژی‌های لینک بیلدینگ وجود دارد که می‌توانید برای گرفتن لینک از وبسایت‌های خارجی برای وبسایت خود مورد استفاده قرار دهید که در ادامه به آنها می‌پردازیم.
ایجاد و ارتقای محتوا: تولید محتوای باکیفیت سبب می‌شود وبسایت‌های معتبر حاضر شوند به وبسایت شما لینک دهند. بنابراین داشتن بک لینک از یک وبسایت معتبر نسبت به چندین لینک از وبسایت‌های نامعتبر ارزش زیادی را خواهد داشت.
ارسال محتوا: مقالات خود در رسانه‌های اجتماعی از جمله گوگل پلاس، فیسبوک و غیره ارسال کنید. وبسایت خود را در دایرکتوری‌های بزرگ ثبت کنید، ویدئوهای خود را یوتیوب، آپارات و غیره انتشار دهید.
نظرات و یادداشت‌ها: محصول، خدمات یا سایت خود را در مقابل وبلاگ‌نویسان بانفوذ قرار دهید. 
اطلاعات بیشتر: چگونه بک لینک بگیریم؟
 
منبع: وب24